Dj na wesele czy orkiestra?

DJ na wesele

To pytanie często stawiają sobie młode pary przy wyborze orkiestry lub dj na wesele.

Taki wybór przysparza niejednej parze niemałych kłopotów zwłaszcza gdy jedna strona rodziny jest za tradycyjną formą wesela z orkiestrą i muzyką biesiadną,a druga za bardziej nowoczesnym stylem i wyborem dj na wesele. Jak pogodzić obie strony?Pytanie na pozór wydaje się dość trudne,ale wcale takim nie musi być,jeśli przyszłe Młode Pary zdecydują się zadać kilka konkretnych i podstawowych pytań,które pozwolą uniknąć ewentualnych zbędnych pomyłek w doborze oprawy muzycznej na wesele.

Zarówno dj na wesele może być trafnym pomysłem,jak i orkiestra weselna. Należy postawić kilka pytań. Jakim repertuarem dysponują muzycy,a jakim repertuarem dj na wesele? Czy dj prowadzi konkursy i część słowną imprezy? Czy orkiestra ma w swoim składzie odpowiedniego wodzireja? Jak długi czas przewidziany jest na konkursy,zabawy i oczepiny?

Warto również zapytać czy prezentowany repertuar jest różnorodny i czy dostosowany jest do każdego przekroju wiekowego? Istotne też wydaje się to, czy w trakcie posiłków jest zapewniona muzyka i z jakiego nośnika prezentuje ją dj weselny? W przypadku orkiestry należałoby zapytać czy utwory są wykonywane na żywo czy z playbacku i jak dużo ich jest w repertuarze?Innym ważnym pytaniem dotyczącym muzyki jest to dotyczące różnorodności prezentowanej muzyki. Czy orkiestra prezentuje dużo różnych stylów i gatunków,podobnie zresztą jak dj na wesele czy też skupia się na 2 -3 stylach? To pozwoli Młodej parze na zapoznanie się z charakterem prezentowanej oferty,a dzięki temu na uniknięcie nieprzewidzianych wpadek. Oczywiście ważnym czynnikiem jest też nagłośnienie i oświetlenie. Zazwyczaj nie stanowi to problemu ,ale warto zapytać o to czy orkiestra posiada mikrofony bezprzewodowe,które pozwolą na bezpośredni kontakt z gośćmi weselnymi.

Tak samo zresztą sytuacja wygląda w przypadku dj, który powinien dysponować mikrofonem bezprzewodowym tak ,by móc bez problemu wyjść do gości weselnych z inicjatywą słowną. Profesjonalny dj na wesele jest w stanie zapewnić dobrą zabawę,ale jeśli orkiestra jest także w pełni profesjonalna,też jest dobrym rozwiązaniem dla przyszłej Młodej Pary. Decyzję należy podjąć po dogłębnej analizie i zadaniu konkretnych pytań dotyczących imprezy weselnej,a przede wszystkim charakteru konkretnej imprezy. Często dobrym rozwiązaniem jest porównanie repertuaru jakim dysponuje dj na wesele,a jakim orkiestra.

W końcu  wesele jest  jedną z najważniejszych chwil w życiu.